BİZ KİMİZ?

Geleceği Paylaş, uzun yıllar sivil toplum örgütlerinde projeler gerçekleştiren, profesyonel iş hayatında ise kurumsal iletişim, yönetim organizasyon, halkla ilişkiler, satış pazarlama, eğitim, kültür ve sanat alanlarında ulusal ve yerel markalar ile çalışan iki sivil toplum gönüllüsü Oya Demir ve  Özge Can Görgün tarafından 2017 yılında kurulan bir sivil inisiyatiftir...

Akademisyenler, eğitimciler, sivil toplum gönüllüleri, sivil toplum örgütleri ve profesyonel çalışanlar ve yöneticiler tarafından desteklenen Geleceği Paylaş; bireysel gönüllülük temel ilkesi ile hareket eder ve aşağıdaki kuruluşlar içerisinde yer alır. 

İzmir'de İyilik Var,

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği,

İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği,  

Corona Günlerinde İyilik Platformu kurucularındandır.

Oya DEMİR
Geleceği Paylaş 
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
Özge Can Görgün
Geleceği Paylaş 
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Oya DEMİR

Oya DEMİR; Dokuz Eylül Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Yaşar Holding, Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, yazılı ve digital medya olmak üzere kamu kurumları ve özel sektörde çalışmıştır. Profeyonel iş hayatında, insan kaynaklarından bilgi teknolojilerine kadar birbirinden farklı alanlarda deneyim sahibidir.

İzmir Özel Türk Koleji, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Oya Demir; Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programı ve çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılmıştır.

Ulusal ve yerel markaların; halkla ilişkiler, reklam, medya satın alma ve stratejisi, insan kaynakları, eğitim organizasyonu ve yönetimi, satış, pazarlama çalışmalarını uzun yıllar sürdüren Oya Demir, aynı zamanda kurumların kuruluş aşamalarında ve reorganizasyon planlamalarında, uluslararası ve ulusal organizasyonlarda görev almış, planlamış ve gerçekleştirmiştir. Halen, sivil toplum gönüllüsü, yönetim organizasyon, iletişim ve stratejik planlama uzmanı ve köşe yazarı olarak çalışmalarını ve projelerini sürdürmektedir.

Üye Olduğu Sivil Toplum Örgütleri

  • İzmir Reklamcılar Deneği (2005 -2019)
  • İzmir Özel Türk Koleji Mezunlar Derneği
  • PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği
  • LİYAKAT - Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği
  • KALDER - Türkiye Kalite Derneği
  • TÜRGÖK - Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı
  • EÇEV - Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Gönüllüsü

Aynı zamanda diğer sivil toplum örgütlerinin projelerinde de gönüllü olarak yer almaktadır.

www.oyademir.com.tr

Özge Can Görgün

İstanbul Kadıköy’de doğmuş, ortaokulu İzmir’de Emlak Bankası Ortaokulu’nda, okumuş lise eğitimine Teğmen Ali Rıza Akıncı Lisesi’nde devam etmiştir. Üniversite’yi İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tam burslu olarak okumuş ve aynı süreçte İşletme Yandalını tamamlamıştır. Üniversite okuduğu süreçte aktif olarak; İşletme Kulübü ve Öğrenci Konseyi’nde yer almıştır. Üniversite’nin Embryonix birimine 2 arkadaşı ile ortak olarak hazırladığı proje ile başvurarak, ilgili birimde proje koordinatörü olarak okurken 2 yıl boyunca çalışmıştır. Üniversite mezuniyeti sonrasında, Embryonix Birimi’nde yönetici olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı dönemde İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans’ta projesini Pazarlama ve inovasyon alanında hazırlamıştır. Rotary Group Study Exchange programı ile Amerika’da iş dünyası değişim programı ile farklı girişimcilik merkezilerini ve incubator Centerları ziyaret etti. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürü, İstanbul’da Hürriyet Gazetesi’nde Reklam İletişim Müdürü, İstanbul’da Doğan Online Evmanya.com şirketinde kısa bir süre Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Bu süreçte KALDER ve LÖSEV’de gönüllü çalışmalar yaptı. Ardından İzmir’e döndü. İzmir’de eğitim sektöründe çalışmalarına başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Yaşam Koçluğu Sertifikasını aldı. Gediz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü’nde İşletme Doktora programına başlamıştır, şu an Katip Çelebi Üniversitesi’nde programa devam etmektedir. İzmir Özel Türk Koleji’nde yeni kampüslerin kurulumunda görev aldı. Aynı dönemde Ege Üniversitesi Formasyon programını tamamladı. Şimdi biz özel okulda Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak çalışmaktadır.  2018 yılına kadar Bilim Kahramanları Derneği ve Liyakat Derneği’nde aktif olarak görev alan Özge Can GÖRGÜN, farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

https://ozgecan.wordpress.com/ 

Alper Çalapkulu

Videa - Kurucu

Kevser ÇİMENLİ

Detaylı Özgeçmiş için tıklayınız.

LİZ SARDA

Amerikan Kız Koleji ve Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra kısa bir süre reklam sektöründe çalıştıktan sonra Westdeutche Landesbank İzmir Şubesi’nde farklı bölümlerde görev almıştır. 2000 yılında Dış İşlemler 2. müdürü görevindeyken bankacılık sektöründen ayrılmıştır. Profesyonel iş hayatından ayrıldıktan sonra sivil toplum gönüllüsü olarak Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı’nda, LİYAKAT (Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği), Esendere Kültür ve Sanat Derneği’nde toplum yararına projeler geliştirmiş ve aktif görev almıştır. Soner Göksay Resim atölyesinde 6 yıl temel resim eğitimi, mozaik Sanatçısı Gülistan Genç'in atölyesinde mozaik eğitimi almış ve halen Ressam Ufuk Yilmaz Atölyesi’ne devam etmektedir. Mozaik ve Resim eserleri ile farklı sergilere katılmıştır. Sanat’ın farklı dallarında çalışmalar gerçekleştiren SARDA; EBSO Korosunda 10 yıldan fazla korist ve solist olarak yer almıştır. Aynı zamanda amatör tiyatro oyunculuğu yapan LİZ SARDA İzmir Fakir ve Yetim Çocukları Koruma Derneği yararına sahnelenen Lüküs Hayat, Sevgili Doktor, Yanlışlıklar Komedyası, Bardakçı Baba gibi oyunlarda rol almıştır. LİYAKAT Derneği’nin gerçekleştirdiği toplumsal yarar sağlayan projeler adına Sığınamayanlar ve Kadınlar Filler Vesaireler adlı oyunlarda rol almış ve ekibin liderliğini yürütmüştür. İzmir'de 1992 den beri faaliyet gösteren Esendere Kültür Sanat Derneğinde Başkan Yardımcılığını görevini sürdürmekte ve aynı zaman da LİYAKAT Derneğinde aktif olarak projelerde yer almakta ve Girişimci Çocuk Atölyesi’nde Yaratıcı Drama eğitimi vermektedir. İzmir Musevi Cemaatinin Sanal Gazetesi’nde "Hayata Dair" adlı köşesinde denemeleri yayınlanmakta olup, kitap çalışması devam etmektedir. Livcon Temel Yaşam Koçluğu Eğitimi alan LİZ SARDA evli ve 2 çocuk annesidir.

Onur Kurtuluş Kara

Detaylı bilgi için tıklayınız.

TUĞBA GÜRELİ

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Şevket UYANIK

Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Sosyolojisi bölümünde yüksek lisans tezi çalışmalarına ``Müzikte Telif Haklarının Sosyal ve Ekonomik Yansımaları: Alternatif Lisans Modelleri“ konusuyla devam etmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde doktora dersleri de alan Uyanık, akademik çalışmaları kapsamında çok sayıda makale yayınlamış, altı adet kitap bölümü yazmış, ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmacı olarak yer almıştır. 2011 yılından beri internet özgürlüğü konularında faaliyet gösteren Korsan Parti Hareketi içinde yer almaktadır. İş yaşamındaki, yerel gazetecilik, öğretmenlik, radyo yayın teknisyenliği tecrübelerinden sonra Habitat Derneği'nde iletişim koordinatörü olarak çalışmıştır. Müzisyen olarak farklı gruplarla konserlere çıkmış, albüm ve klip çalışmalarında yer almıştır. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu 2015 mezunudur. İstanbul'dan İzmir'e göç eden Uyanık, iletişim uzmanı olarak Sivil Toplum Kuruluşları’na destek vermekte, kurucularından olduğu Moneta Medya isimli firma ile dijital alanda hizmetler sunmaktadır. Eğitmen olarak farklı STK’lar ile birlikte çalışmakta, AB projelerine iletişim danışmanlığı yapmakta, Bağımsız Gazetecilik Platformu P24 gibi farklı platformlarda yazmakta ve İstanbul Hepimizin Girişimi'nin dijital medya ekibinde yer almaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DASİFED

Ferhan ALESİ

Detaylı bilgi için tıklayınız.

CORONA GÜNLERİNDE İYİLİK PLATFORMU

CORONA GÜNLERİNDE İYİLİK PLATFORMU

www.coronagunlerindeiyilik.com

EZGİ ECE AŞKINGİL UYANIK

1989 İzmir doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Okurken çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel bir sanat merkezinde kurum müdürü olarak görev yaptı. Bu sırada yazı yazma yeteneğini keşfederek Yaratıcı İçerik Yazarlığı yapmaya başladı. Mor Çatı’da ve Genç Başarı Eğitim Vakfı gibi sivil toplum örgütlerinde gönüllülük çalışmaları yaptı. İzmir’e dönmeye karar verdi ve şu anda Habertürk’ün kadın sitesi HThayat’ta editörlük ve içerik yazarlığı yapıyor.

DÖRDÜNCÜ BOYUT AKADEMİ

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

DOĞU SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

ENGEL-SİZ YAŞAM DERNEĞİ

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

GÜNEY EGE SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

HAK TEMELLİ ÇALIŞMALAR AĞI

KALKINMA, GÖÇ VE SOSYAL POLİTİKALAR DERNEĞİ

Detaylı bilgi tıklayınız.

İZMİR KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği'nde yer alan Geleceği Paylaş ekibi, "Güçlü Çcouklar, Güçlü Yarınlar" projesinde yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

İZMİR'DE İYİLİK VAR

Yaşanabilir bir dünya için çaba gösterenler ve göstermek isteyenleri, her yıl buluşturan ve 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle 3 yıldır Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.

 “İzmir’de İyilik Var İyilik Hareketi” bu yıl Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine dikkat çekmiştir.

İZMİR TÜLAY AKTAŞ GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR GÜÇ BİRLİĞİ

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

FuckUp Nights İzmir

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SAM REKLAM

https://samreklam.com.tr/

SEGM

UPEGEM

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Venüs Ajans

Detaylı bilgi için tıklayınız.